Držák láhve na řídítka

Hned v prvních dnech používání našich nových kol mě přitelkyně požádala, jestli bych něco nemohl udělat s její lahví na vodu, či spíše držákem. Její nová Quanta totiž má jinou geometrii rámu kvůli odpružené přední vidlici a její oblíbená velká devítidecová láhev z výletu do Klatov na Šumavě se jí do držáku nevešla. A menší lahev se jí zase za jízdy docela špatně vybírala. Že jestli bych jí neinstalovaná držák láhve na řídítka, aby se nemusela se svou ne zcela OK páteří k ní ohýbat. Zkusil jsem se na takový držák zeptat u nás ve městě v jediné z cykloprodejen a servisu.


 

„Takové se už dávno nevyrábějí“, odpověděl mi majitel. Nechtělo sami tomu velmi věřit a přítelkyni jsem uklidňoval, ať to těch pár dní vydrží, že v Čechách na dovolené zcela určitě něco koupíme. A pro jistotu jsem kouknul internetové obchody, kdyby mě zklamali i tam. Samozřejmě, že se držáky na bidon na řídítka vyrábějí a dokonce se i prodávají, několik typů. To jen pan prodejce by si měl doplnit vědomosti. Buď z dostupného zboží nebo z metody lepšího zbavování se zákazníků.

Samozřejmě, že když jsme navštívili v Jindřichově Hradci první cykloprodejnu a servis požádal jsem o nějaký držák na láhev na řídítka, ukázali mi dva, z nichž jsem si mohl vybrat a hned mi ho i namontovali.

drziak flase

Držák se na říditkovou trubku připíná jednoduchým klipem, takže si jej můžete dát prakticky kamkoli. A stejně tak jej můžete posunout či natočit do potřebného úhlu. Držák je vyroben z houževnatého plastu a vypadá pevně.

Přitelkyně v něm vozí sedmdecovou láhev, kterou jsme také koupili v Jindřichově Hradci.

Během jízdy na kole se může kdykoliv napít aniž že by se musela ohýbat po láhev dolů do rámu a pak se tam s lahví opět trefovat. Jízda je takto mnohem bezpečnější a pohodlnější.

spectra

Navíc jsme i držák lahve v rámu s nasouváním shora vyměnili za kovový držák s nasouváním láhve zboku. Mnohem lépe se s bidonem manipuluje a držák lze namontovat s nasouvání zleva nebo zprava.

Na delší výlety v létě tedy může přitelkyně jezdit se dvěma lahvemi, půllitrovkou v rámu a sedmdeckou na řídítkách, na kratší jízdy stačí jedna láhev vpředu, pěkně po ruce.


Reagovat