Dedinky – Sykavky a zpět

Poslední den našeho pobytu v Slovenském ráji, v neděli, jsem naplánoval krátký výlet nenáročným terénem. Po snídani jsme vyklidili pokoj, naložili naše věci do auta a na kolech se vybrali rozloučit se se zdejším krajem. Celá trasa vedla od přehrady údolím Hnilce a vedle železnice, takže žádné velké převýšení. Popravdě, neměli jsme chuť ani na dlouhou trasu ani velkou námahu před cestou domů a navíc, počasí se mělo pokazit. Zatažená obloha a předpověď deště na odpoledne. No zatím bylo všechno dobré.


 

Za Mlynkami jsme opustili rozbitou cestu na Spišskou Novou Ves a při osadě Rakovec odbočili doprava na značenou cyklotrasu na Hnilec. V podstatě stará asfaltka, úzká tak na jedno auto, v dobrém stavu. Příjemná jízda, občas nějaký domek při cestě nebo za potokem. Po chvíli jsme přijeli do osady Sykavky. Vypadá to tu, že polovinu domů obývají starousedlíci a polovinu skoupili solventnější lidé, podle značek na autech z Košic. V zahradách žádná zelenina, jen ukázkový trávník. A na tvářích nechuť, že je v jejich pěkném víkendovém sídle otravují nějací cyklisté…

Na konci Sykaviek končí asfaltka, dále pokračuje do Hnilce štěrková cesta, o poznání strmější. Škoda, že jsme neměli více času, jistě bychom si to projeli, ale vzhledem k počasí i cestě domů jsme se zde otočili a vraceli se zpět do Dedinek.

Route 2 318 092 – powered by www.bikemap.net

Tuto krátkou trasu považuji za skvělou a vhodnou i pro málo trénované cykloturisty nebo rodiny s dětmi. Dobrý povrch, slabý provoz na silnici a mírné kopce.

Po návratu do Dedinek jsme naložili kola na auto, převlékli se a zastavili se na grilovanou krkovičku v bufetu u hotelu Priehrada. A pak už skončila tato krátká dovolená v Slovenském ráji.


Reagovat