Gastronomie

Pro mnohé je to synonymum vaření a jedení. Když však nechcete vzpomínat na školní jídelny a závodní kuchyně a chcete zažít, co tento pojem ve skutečnosti znamená, vyrazte v létě do Vysokých Tater. Zapomeňte na batoh i tenisky a vyspávání pod stanem. Čekají na vás skutečné gurmánské zážitky pod štíty velehor.


 

Slovenské velehory zná každý. Alespoň z doslechu. A když se řekne Vysoké Tatry, většině napadnou skalní štíty nebo skokanské můstky. Ale Vysoké Tatry to není jen Štrbské Pleso, lanovka na Solisko nebo lázeňské domy. To nejsou jen pěší túry a výstup na Rysy. To jsou i procházky malebnými městečky nebo výborné jídla s atmosférou, jako nabízí i Tatranská Lomnica. Skutečné gurmánské zážitky s výhledem na nádherné hory.

A výhled na hory s šálkem v ruce v nadmořské výšce 2634 metrů nad mořem si dopřejete pouze na Lomnickém štítě. V takové výšce chutná káva jinak, než jste zvyklý „tam dole“. Celý čas v lanovce při cestě nahoru si můžete představovat, co vás asi čeká a cestou dolů o tom mluvit s ostatními. Jsou zážitky, na které se nezapomíná.

A pokud vás v životě čeká přelomový bod, plánujete spojit svou budoucnost s ženou vašeho života, tak potom romantická večeře při svíčkách je tím pravým způsobem, jak získat její odpověď. Diskrétní soukromá obsluha, hvězdy nad hlavou a skvělé jídla. Láska skutečně jde přes žaludek, a když chcete, aby vám vaše partnerka vařila po celý zbytek života, dopřejte jí tu rozkoš a připravte tento jedinečný gurmánský zážitek pro vás oba.

Poznejte Vysoké Tatry z jiné stránky, než jak je znají ostatní turisté. Bez vibramů a nepromokavé bundy. Užijte si pár dní v slovenských velehorách tak, že na ně do smrti nezapomenete a vždy se sem budete chtít vracet. Vždyť se můžete vrátit kdykoliv. Ani autem ba ani vlakem to není daleko z kteréhokoliv konce Čech. Máte volných pár dní nebo víkend? Vysoké Tatry a gastronomické zážitky vás čekají.


Reagovat