Jaký byl můj cyklistický rok 2015?

Jsem rekreační cyklista, či spíše cykloturista. Na kolo sedám pouze ve dnech volna s cílem povozit se po krajině, trochu si zasportovat, ale převážně se pokochat nádhernou krajinou. Využívám dny pěkného počasí, kdy není příliš horko, tedy nejsou teploty nad třicet stupňů s ostrým sluncem nad hlavou, ale ani není zima pod 15 stupňů a nefučí vítr, který by mě brzdil po opuštěných okresních a lesních cestách. Kolik jsem najezdil v loňském roce?


 

V roce 2014 jsem se naplno vrátil k jízdě na kole po úspěšné operaci bederní ploténky. Koupil jsem si nové kolo Author Dexter s odpruženou přední vidlicí a kotoučovými brzdami a absolvoval na něm dvoutýdenní cyklodovolenku v České Kanadě. A těšil jsem se na pokračování tohoto trendu i v roce 2015.

Začátkem jara mě „potkal“ značný výdaj a v létě následoval neplánovaný pokles mých příjmů. V této situaci jsem se rozhodl, že obvyklou dvoutýdenní cyklodovolenou v Čechách vynechám a budu jezdit jen po okrese. Jenže této myšlence nebylo velmi nakloněno ani počasí a tak jsem ve výsledku v roce 2015 na kole najezdil jen něco přes 700 kilometrů. Něco přes polovinu toho, co v roce 2014.

Protože jsem v roce 2014 zhubnul asi 14 kilogramů a novou váhu cca 84 kg jsem si udržel stabilně i do konce roku 2015, tak jsem neměl žádné vážnější problémy s operovanou páteří a také se mi lépe jezdilo do kopců 😉 Samozřejmě, že když jsem nemohl v létě jezdit podle své chuti, tak jsem trochu cvičil cviky na posílení zádového a břišního svalstva a jsem stále v dobré kondici.

Systematicky pracuji na tom, abych v létě opět vyrazil s přítelkyní na dva týdny někam do Čech a užil si cyklistickou dovolenou spojenou s poznáváním krajiny a kulturních památek tak, jak to bylo u nás zvykem v minulosti.


Reagovat