Kanada česká cyklodovolená ubytování

Pokud chcete do Kanady, nepotřebujete ani letenky ani lodní lístek a ani víza. Můžete totiž pohodlně navštívit Českou Kanadu, přírodní park na rozhraní Vysočiny a Jihočeského kraje a využít i faktu, že leží na severorakouské hranici a užít si tak dovolenou v překrásné přírodě. V České Kanadě je mnoho různých možností ubytovaní nejen pro cykloturisty.


 

Podle vašeho zaměření můžete hledat ubytování ve městě hotelového typu, pak hledejte ve městech Dačice, Slavonice nebo Nová Bystřice. V každém z měst najdete několik hotelů a penzionů, některé s vlastní restaurací. Výhodou ubytovaní na cyklodovolené ve městě je to, že nedaleko ubytování můžete navštívit vícero restaurací a taky jsou tady obchody. Nejen s potravinami, ale i prodejny s náhradními díly na kola, pokud na cykloturistické dovolené vás potká nějaká porucha. V Dačicích dokonce kousek do kostela najdete i cykloservis.

Cykloservis Dačice

Další možností ubytování v České Kanadě jsou penziony ve vesnicích. Jsou menší, mají méně pokojů, ale jsou i levnější. Výhodné jsou zejména pokud jedete na kratší cyklodovolenou, nepotřebujete být blízko města a raději ihned po prvním šlápnutí si chcete užívat zdejší překrásnou přírodu. Velkou výhodou České Kanady je to, že je tady spousta možností na stravování mimo penzion, dokonce i v úplně malých osadách najdete otevřený bufet nebo restauraci, kde si můžete dát oběd nebo kávu.

Pokud dáváte přednost kempování, moc možností v České Kanadě nemáte, ale jedna by tu byla. Kemp v obci Zvůle. Nevýhodou je prudký kopec směrem na Novou Bystřici, výhodou blízkost města Kunžak anebo rozhledny U Jakuba, odkud se můžete pokochat pohledem na Českou Kanadu z výšky.

uJakuba02

Specifickým způsobem ubytování v České Kanadě je pronájem chalupy nebo chaty. Výhodné pro větší rodiny nebo skupinu přátel. Najdete je většinou v malebných vesnicích nebo na samotě. Jsou kompletně zařízené a vybavené a na letní ubytováni ideální. Pro skupinu šesti až osmi lidí můžou dokonce vyjít levněji, než ubytování v penzionu, a navíc máte pro sebe či svou skupinu celý objekt často s velkou zahradou.

V České Kanadě je mnoho míst, které stojí za návštěvu. Značené cyklotrasy nejen po silnicích, ale i kvalitních lesních cestách vás zavedou do malebných vesniček nebo horských osad. V lesích převážně smrkových si užijete nejen čerstvého vzduchu a klidu, ale můžete navštívit například bizoní farmu v Rožnově. Nebo využít blízkost rakouské hranice a navštívit u Peršlágu nejsevernější bod Rakouska anebo se projet krásným rakouským pohraničím.

krajina01

Mnoho možností ubytování, lehce nalezitelných přes internet, dobře vybavených a hustá sít silnic a cest dělá z České Kanady cyklistický ráj. Navíc jsou v dosahu další zajímavá města, která stojí za návštěvu, jako Jindřichův Hradec nebo Telč.


Reagovat