Moje cyklodovolená 2009 Šumava II.

Hned druhý den po příjezdu na Šumavu jsem se rozhodl vyjet bikem na místní dominantu, vrch Svatobor nad městem Sušice. Vydali jsme se tedy z Jiřičné do města, trochu okoukli Centrum a pak podle mapy na kopec. Kopeček před Hrádkem byl jen zahřívací, skutečný kopec začal až po odbočce na obec Odolena. Na dvou místech nějaký dobrák instaloval lavičky pro odpočinutí, budiž mu poděkováno. V rámci objektivity musím přiznat, že jsme pár krát kola tlačili, vždyť jsme tuto sezónu najezdili jen 440 km. Buď nebylo počasí nebo bylo o víkendu spousta práce. A Šumava nám to teď spočítala.


 

Na vrcholu kopce jsou celkem tři věže. Největší je vysílač radiokomunikací, pak ještě jeden vysílač a nakonec turistická vyhlídková věž s restaurací. Nabídka slušná, ceny přijatelné. Za vyhlídku z věže se platí, zpod věže pro stromy není vidět nic, kromě obilného síla v Sušici. Po obědě jsme se vydali trasou na západ, nezpevněnou cestou, tvořenou buď kamenivem nebo porozbíjenými cihlami a taškami. Převážně z kopce, takže stačilo jen brzdit a dávat pozor, abychom se nevybourali. Od Svojšic jsme už jeli po asfaltových okreskách. Na Cihelně krajina pěkně stoupá a občas jsme se zapotili, ale provoz je zde slabý, takže pohoda. Nejlepší cesta byla od Hlavňovic, pěkně z kopce, občas rychlost dobře přes padesátku. Povrch je tu nový, takže žádný problém. V Petrovicích jsme se stavili v penzionu Na mýtě dát si kofolu a odtud je to do Jiřičné už jen dva kilometry.

 


Cyklistická trasa 287972 – powered by Bikemap

 

Máme za sebou první Šumavskou výpravu, trochu náročnou, ale jsme spokojeni a tak příjemně unavení. Máme za sebou pěkně strávenou neděli, ale na pondělí si asi dáme něco snadnější.


Reagovat