Na výlet pouze s elektrokolem

Venku se vyčasilo a slunečné teplé počasí láká cyklisty ven na vzduch. Nemám rád jízdu na kole v studeném a sychravém počasí, proto přes zimu mám svůj stroj odstaven. No teď se jen dívám, jaké pěkné počasí vládne a jak bych loni o takovém čase již o víkendech brázdil silnice a cestičky v okolí mého bydliště a nasával vůni jara z plných plic. Na kolo nemám ani pomyšlení a kdybych měl vyrazit do přírody na cykloturistický výlet, musel bych si pořídit asi elektrokolo.


 

Ne, neonemocněl jsem. Cítím se zdravě. Ale i tak mám pocit, že bych nezvládal vyjet na kopce v okolí, na které jsem vždy dosud vytáhl bez problémů. A nepomohlo by mi ani nové kolo, který jsem si před jeden a půl rokem opatřil a na kterém tak rád jezdím. Jednoduše nemohu, nemám sil.

Všechny své fyzické síly nechávám v nové zahradě. Trávím v ní spolu s přítelkyní každou volnou chvíli přes týden i o víkendu. Už od začátku roku uklízíme, předěláváme, sázíme, vytváříme novou zahradu. Pozemek, který jsme koupili, byl dlouhá léta neudržovaný, neroste tam téměř nic. Tedy nerostlo. Neboť už jsme nasadili patnáct nových ovocných stromů, dvacítku ovocných keřů, jahody. Vybudovali jsme nový plot, připravujeme vyvýšené záhony pro zeleninu. A přestože jsme po každém dni v zahradě velmi spokojeni, jsme i velmi unavení.

Tak unavení, že se pouze díváme na cyklisty, které vidíme z auta během přesunu do zahrady. A tiše jim závidíme. Na jedné straně sice cítíme, jak se zlepšuje naše tělesná kondice, jako posilujeme, na druhou stranu, kdybych měl teď možnost sednout na kolo, asi bych zvolil pouze elektrokolo. Nevěřím, že bych zvládl alespoň padesát kilometrů.

OpavskeLazy

Naštěstí jsme při koupi této zahrady počítali s tím, že první rok, tedy rok jejího založení, bude pro nás náročný tak, že se na kolo asi velmi nedostaneme. A na letní cyklodovolenku můžeme asi rovnou zapomenout. Nejen, že nebudeme zvládat jezdit na kole, asi ani na ni po investicích do zahrady nebudeme velmi mít. Ale takový týden v Mikulově bych si rád zopakoval. Není to daleko, není tam draho a v okolí jsou velmi pěkné cyklostezky, mnohé z nich po rovině, které by nám nyní padly vhod.

Letos to tedy s cyklistikou vypadá bledě. Asi si fakt budu muset koupit elektrokolo. Vyzkoušenou jízdu na něm už mám, tak vím, do čeho jdu.


Reagovat