Nové cyklistické oblečení

Letos jsem musel vyměnit své cyklistické oblečení za nové. Dlouhá léta jsem jezdil v běžných kraťasech a bavlněném tričku, často v takovém, jaké jsem koupil na chatách na vrcholech některých turistických center. No po operaci bederní ploténky jsem začal plně využívat funkční trička a první dovolenou jsem v takovém cyklooblečení strávil v roce 2013 v Mikulově. Hlavním důvodem nákupu bylo ochránit záda před prochladnutím ze zpocení se.
 
 


 

Než jsem po operaci ploténky začal znovu jezdit na kole, tak jsem nabral nějaké kila. Nebylo to nic hrozného, ale při nákupu funkčních triček jsem vždy volil velikost XL. Jenže loni na jaře jsem změnil stravovací návyky, omezil jsem škrobové jídla a více se orientuji na maso, tuky a zeleninu.

V roce 2010 jsem jezdil v bavlněném tričku

V roce 2010 jsem jezdil v bavlněném tričku

Ve výsledku se mi letos stávalo, že moje oblíbené červené a bílozelené trička na mně dost visí a při sezení na kole se mi spodek trička zachycoval o spodní hranu sedla. Celkem sranda, když jsem chtěl sejít z kola dolů a sedlo mě nepustilo 😉 A to všechno proto, že změnou stravování jsem zhubl 12 kilogramů, doufám, že tuku.

zdroj: lidl.sk

zdroj: lidl.sk

Řešením bylo dokoupit nové trička. Tento týden v prodejnách Lidl nabízeli cyklistické vybavení, mezi jiným i trička. Koupil jsem si takové, se třemi kapsami a jednou zipovací na zádech. Na kapesník nebo mobil akorát. A samozřejmě velikost L, ať to na mně nevisí 😀 Stará trička zatím odložím do zadní poličky, pro jistotu 😉

zdroj: lidl.sk

zdroj: lidl.sk

Pro někoho jsou možná cyklotričká a cyklokraťasy z Lidlu málo značkové, no podle mých zkušeností jsou pro rekreační cykloturistiku vynikající a dobře plní svou funkci, i když nestojí majetek. Takže v mém sportovním šatníku jsou i takovéto kraťasy, jedny pod kolena a druhé nad kolena. Gelová vložka v kraťasech výborně tlumí nerovnosti na cestách. První roku po operaci páteře bych bez nich v podstatě nemohl jezdit na kole, nyní už by to šlo i bez nich, záda jsou pevnější, ale jak si pamatuji, v obyčejných kalhotech mě po šesti hodinách výletu už bolel zadek, teď jezdím i deset hodin a dá se to zvládnout mnohem lépe. Jednoznačně doporučuji.

zdroj: lidl.sk

zdroj: lidl.sk

Stejně tak cyklistické rukavice z Lidlu, vydrží jednu až dvě sezóny a i když teď jezdím na odpruženém kole, tak dobře tlumí nárazy do řídítek a nepřenášejí rázy do krční páteře.

I podle zkušeností mých přátel cyklistické oblečení z Lidlu je vynikající pro rekreačního cyklistu a za dobrou cenu poskytuje výbornou funkčnost. Zejména funkční trička výborně odvádějí pot hlavně na zádech, takže se nemusím bát, jako v případě bavlněného trička, že prochladnu. V minulosti jsem s sebou vždycky vozil náhradní tričko, abych se na vrcholu stoupání mohl převléknout do suchého. Teď to nemusím dělat, žádný chlad na zádech necítím, ani když po prudkém kopci následuje sjezd.

Dobré a pohodlné cyklooblečení dělá moje výlety na kole lepšími.


Reagovat