Posts Tagged ‘Nová Bystřice’

Jaký byl můj cyklistický rok 2015?

Jsem rekreační cyklista, či spíše cykloturista. Na kolo sedám pouze ve dnech volna s cílem povozit se po krajině, trochu si zasportovat, ale převážně se pokochat nádhernou krajinou. Využívám dny pěkného počasí, kdy není příliš horko, tedy nejsou teploty nad třicet stupňů s ostrým sluncem nad hlavou, ale ani není zima pod 15 stupňů a nefučí vítr, který by mě brzdil po opuštěných okresních a lesních cestách. Kolik jsem najezdil v loňském roce? Číst dále »


Je po dovolené

Je první zářijový den a já jsem opět doma. Včera jsem se vrátil ze své cyklodovolenky, kterou jsem strávil v malebné České Kanadě na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. A zatímco moje polovička pere, uklízí a vedle toho peče čerstvý domácí chléb, já jsem uklidil technické věci a chystám se psát články o našich letošních zážitcích. Zážitků a fotografií je neskutečně mnoho. Že se na dovolenou chystám do České Kanady jsem psal už v červnu. A během dovolené jsem se chystal psát reporty o tom, kde jsem jezdil, co jsem zažil, tak jak jsem to stíhal v roce 2009 na Šumavě. Kdo pravidelně čtete Cykloturistický web, tak víte, že jsem své předsevzetí nesplnil.
Číst dále »

Cyklodovolenou 2014 už mám vybranou

Mám rád ve věcech jasno a tak si dovolenou plánuji relativně brzy. Většinou již v dubnu vyhledávám místa, ubytování a vybavuji rezervace. Letos jsem to musel přesunout, ale v polovině června už vím, kde budu trávit poslední dva srpnové týdny. V krásném kraji, s přítelkyní na kolech. Rezervaci penzionu mám potvrzenou.
Číst dále »

Kanada česká cyklodovolená ubytování

Pokud chcete do Kanady, nepotřebujete ani letenky ani lodní lístek a ani víza. Můžete totiž pohodlně navštívit Českou Kanadu, přírodní park na rozhraní Vysočiny a Jihočeského kraje a využít i faktu, že leží na severorakouské hranici a užít si tak dovolenou v překrásné přírodě. V České Kanadě je mnoho různých možností ubytovaní nejen pro cykloturisty. Číst dále »