Posts Tagged ‘Starý Smokovec’

Cyklopotulky na obrazovce

Uvažujete nad cyklovolenkou na Slovensku? Nevíte, kterou oblast si vybrat a jak to tam bude vypadat se značenými cyklotrasami, zda jsou vhodné i pro kondičně slabších cyklisty a jak fungují služby a ubytování? Nebo byste si rádi vyrazili na jednodenní výlet, ale nechcete jet na slepo někam, kde to neznáte? Od tohoto jara to mají cykloturisté na Slovensku lehčí. Vybranou destinaci si mohou „zkontrolovat“ s pomocí televizního pořadu, který nám zde velmi chyběl. Číst dále »


Kde koupit cykloturistické mapy

Při každém výletě zjišťuji v místě pobytu, jako jsou na tom s mapami. A je to místo od místa různé. Výsledkem je, že se nelze spolehnout na to, že v místě svého výletu nebo dovolené koupíte vhodnou a podrobnou mapu okolí, podle níž budete moci plánovat výlety i se orientovat v terénu. Proto si vždy kupuji mapu území, kde chci trávit dovolenou, dříve, s předstihem. A kde?
 

 

Číst dále »

Tatranské cyklotrasy

Kdo má dobrou kondičku, nebo se nestydí tlačit kolo, pro toho mohou být cyklovýlety ve Vysokých Tatrách nádherným zážitkem. Připojuji tři své trasy, které jsem absolvoval v minulosti jak na trekingovém kole, tak na horském. Mapy jsou ze systému bikemap.net. Jako první dávám trasu ze Štrbského Plesa, kam se dá dostat i zubačkou nebo tramvají, na Slezský dům a přes Smokovce zpět. My jsme bydleli v Tatranské Štrbě, proto i trasa končí tam. Číst dále »

Vysoké Tatry na trekingu

Minule jsem psal, jak jsem se vlastně dostal k jízdě na kole a cykloturistice. A ke svému prvnímu kolu. Když jsem hledal jiné fotografie, našel jsem přece jen nějaké další fotky kola, z Vysokých Tater. A tak mi to nedá nenapsat, jak jsem zdolával vysokohorské cesty na trekingovém kole. V té době jsem trpěl dýchacími problémy a po skončení léčby mi lékařka doporučila lázně. Bylo to dost hektické období, dokončoval jsem jednu velkou zakázku a kupoval nový notebook, který se porouchal a opravu mi na počkání dělali den před nástupem, jen jsem se musel dostavit do servisu v krajském městě. Tak jsem se docela těšil na odpočinek v Tatrách. Číst dále »