Přehled v cykloservisu jedna radost

I kolo je jen stroj a používáním se kazí. Ne často, ale občas naše oře od nás dostanou zabrat a proto není od věci dělat pravidelný servis a občas musíme podstoupit i náročnější opravu. Zatímco výměnu lanka nebo děravé duše zvládnu sám, tak docela často navštěvuji různé cykloservisy. Zejména o dovolené. Vždy si vyhradím jeden den na to, abych si nechal zkontrolovat důkladně své kolo a případně opravit, co je třeba.
 

 


 

Celkem se mi osvědčil následující postup. Pár dní před odjezdem na dovolenou si vyhlédl na internetu cykloprodejny a cykloservisy v místě, kde budu trávit dovolenou. Pak si je omrknout během některého výletu. No a když si vyberu „ten svůj“, tak ho navštívím. Přijedeme na kolech, požádám o kontrolu obou kol (moje i přítelkyně) a výměnu dílů, o kterých vím, že to potřebují. Jednou jsou to brzdové špalíky, jindy to má plášť téměř za sebou. Samozřejmě nechám zkontrolovat řetěz a převody, docentrovať kola a poprosím servismana, aby se podíval na to, co by podle jeho názoru bylo třeba vyřešit. Informuji ho, jak a kde jezdíme, že je to kolem tisíc kilometrů ročně a když nám odhadne cenu a čas, jdeme do města. Většinou stihneme dobrý oběd a i procházku po centru. Jen jednou se mi stalo, že mi chlapík zavolal, že se oprava prodlouží.

bike-oprava

Samozřejmě než svěřím obě kola do rukou neznámého člověka (jeho pověst jsem si ale ověřil na internetu), chvíli s ním pobudu v jeho provozu. To hodně napoví o jeho přístupu ke kolům a zákazníkům. Pokud má vše přehledně uloženo v regálech a označené, pokud nic nemusí hledat, tak je moje důvěra větší. Stačí se zeptat, zda má zpětné zrcátko, blikačky, speciální držák na bidon a vidíte, zda tápe po své prodejně nebo ví přesně, kde má ten komponent uložen, sáhne do police na regálu a ukáže, zda se vám hodí.

Kvalitní policové regály bezpečně chrání uložený materiál a umožňují rychlou a přesnou orientaci ve skladu. Takže jsem si jeden malý regál opatřil i pro sebe. Také se mi pomalu nahromadilo pár prvků výbavy a také čistící a mazací spreje mám přehledně uloženy hned vedle svých kol.


Reagovat