S jarem končí lyžovačka

Lidské tělo je stavěno na pohyb a vysedávání mu velmi nesvědčí. Přestože si po práci či jiné aktivitě třeba odpočinout, pohyb zdravému tělu dělá dobře a udržuje ho ve formě. I proto lidé duševně pracující tak rádi vyhledávají sportovní aktivity, kterými vyplňují svůj volný čas. Který sport je vhodný pro období jara?


 

Přechod mezi zimou a létem je charakterizován nestálostí počasí, častými srážkami a často se měnícími teplotami vzduchu. Jeden den jsou teploty nad nulou a již o dva dny se potíme v jarním slunci v krátkých rukávech. Jeden den potřebujeme holínky, na druhý den bez problémů se po městě projdeme v lehkých botaskách. Nedávno jsme lyžovali a teď se chystáme na výlet na horském kole.

Ať děláte jakýkoliv sport, důležité je správně se obléci dle aktuální povětrnostní situace. Nepodcenit vlhkost a srážky ani měnící se teploty vzduchu během dne. Když k tomu přidáte pravidelný pitný režim a nezapomenete se včas najíst, můžete sportovat rovněž v sychravých jarních dnech a žádné nebezpečí vám nehrozí.

Nesmíte však zapomenout na sportovní vybavení, které již nepoužíváte. Nestačí odložit lyže nebo lyžáky do komory a začít se věnovat kolu. Neboť když se opět vystřídají roční období, nemuseli byste najít své sportovní vybavení v nejlepší kondici. Vyplatí se věnovat trochu času očištění sportovního nářadí a oblečení, opravit drobné poškození nebo svěřit jej do rukou specializovanému servisu. Protože když se horké léto skončí a opět začnou klesat teploty, do komory přijde kolo, míče a budete se chtít opět věnovat zimním sportům. Ať vám zimní radovánky nezkazí pohled na nepoužitelné náčiní.


Reagovat