Viděl jsem dvě etapy Tour de France

Sobotní a nedělní etapu Tour de France 2016 jsem si mohl prohlédnout v pohodlí domova úplně celé a v přímém přenosu. Byla to velká změna, protože v tomto ročníku jsem viděl vždy jen půlhodinku těsně před koncem a pak tu trapnou Greg LeMond Show večer, kde více kecali, než ukazovaly cyklisty v záběru. Loni jsem viděl odpoledne v televizi všechny etapy a to nemám rád časovky.


 

Každý den jsem přišel po druhé odpoledne domů z kanceláře, pustil si televizi a sedl si na gauč, abych viděl co nejvíce z etapy. Letos jsem nezrušil předplatné Eurosportu, jen jsem změnil životní rytmus. A to výrazně. Z kanceláře chodím domů těsně po čtvrté, kdy končí v práci i moje přítelkyně. Doma se převlékneme, pár minut odpočineme (při tom si podívám pár minut z aktuální fáze), uvařím kávu do termosky, zabalíme jídlo na večer a v pracovním vyrazíme z domu směr naše nová zahrada na vesnici.

A zahrada nám dá letos zabrat. Je nová, když jsme ji koupili, odvezli z ní ovce a my jsme museli nechat pokácet tři staré suché ovocné stromy, zůstala jen jedna jabloň. Bylo třeba založit zeleninové záhony, vysadit nové ovocné stromy a keře, postavit kus plotu, osadit velkou bránu, vyčistit starý dům, vyrobit regály, stoleček ke grilu

V zahradě je tolik práce, že jsme tam na jaře chodili kromě víkendu dva-tři dny v týdnu, ale jak se zlepšilo počasí, jsme tam každý den odpoledne až do deváté večer. A nejen kvůli spoustě práce. Prostě se tam cítíme dobře. Tak dobře, že tam každý den večeříme, pijeme kávu, občas se projdeme až na konec dlouhého pozemku, kde máme louku. Vůbec nám nevadí, že je to autem asi deset kilometrů do druhé vesnice.

Nyní přišli dva dny, ve kterých lije jako z konve, v sobotu i v neděli celý den. Do zahrady se nevyplatí ani vkročit. O výletě na kole se nedá ani uvažovat. Přestože na příští týden jsme si jeden takový den naplánovali. Předpověď počasí je přijatelná, v zahradě je také vše důležité hotové, zalévat netřeba. Tak si uděláme výlet na kole, nejprve jen v mírných kopcích, abychom si otestovali svou kondici a nemuseli večer volat auto, co pro nás přijede. Raději zvolíme mírně tempo v mírném terénu.

Jen mě teď napadá, že ani v ten den neuvidím Tour v přímém přenosu. Docela rád si ale udělám svou tour de okres. Od loňského podzimu mi totiž moje kolo už dost chybí.


Reagovat