Zimní cyklistické prádlo

Jezdit na kole v létě je jednoduché. Stačí vám nějaké kraťasy a tričko s krátkým rukávem a i když se zapotíte, nic se neděje. V letních vedrech oblečení snadno uschne. No zpotit se na podzim nebo v zimě, to zavání silným nachlazením a v horším případě seknutím v kříži, jak se říká problémům s meziobratlovými ploténkami. Kvalitní prádlo je alfou a omegou cyklistiky v chladnějším počasí.


 

Studené, sychravé a nepříjemné počasí vás může zastihnout i uprostřed léta. Sám jsem se o tom přesvědčil během srpnové dovolené v České Kanadě v roce 2014. Během dvou týdnů pobytu v tomto krásném kraji jsme na prstech jedné ruky mohli spočítat dny, kdy bylo opravdu krásně. Jinak teploty vždy pod dvacet stupňů, vítr a déšť velmi často.

Teplá bunda i kalhoty, čelenka pod přilbou, rukavice.

Teplá bunda i kalhoty, čelenka pod přilbou, rukavice.

Měli jsme tehdy štěstí. Používáme funkční cyklistické oblečení, nějaké teplejší věci jsme si vezli s sebou na dvoutýdenní pobyt. A během něho jsme vystihli akci prodeje cyklooblečení v tamním Lidlu. Takže jsme dokoupili, co jsme potřebovali, abychom na letní dovolené netrpěli zimou.

Kromě trička s dlouhým rukávem a bundy jsme nosili i dlouhé cyklistické kalhoty a rukavice, ale ne ty letní otevřené, ale plné, na celou ruku. Dobře padla občas i čelenka pod helmu, aby nám nemrzly v tomto divném létě uši. Zejména při sjezdu z kopců jsme si čelenky i rukavice velmi pochvalovali.

No nejvíce nám pomohlo funkční zimní cyklistické spodní prádlo.

funkční tričko s dlouhým rukávem

Pod vrchní tričko jsem nosil spodní triko s dlouhým rukávem. Ačkoliv někteří lidé ohrnují nos nad funkčním vybavením z Lidlu, já si nemůžu stěžovat. Dobře se obléká, dobře se nosí a dobře plní svou funkci. Obsahuje několik zón se změněnými vlastnostmi, takže dobře hřeje, dobře odvádí pot a na exponovaných místech je dobře odvětrané, nebo na loktech zesílené.

dlouhé spodní nohavice

Přestože tričko jsem nosil relativně často, funkční zimní spodní kalhoty jsem měl na sobě jen občas. Podle mě se nevyplatí je nosit, pokud teploty neklesnou pod deset stupňů Celsia. Neboť jinak se cyklista zbytečně potí.

Přítelkyně má stejnou výbavu, jen jinou velikost.

dámské tričko funkční

dámské dlouhé nohavice cyklistické

Tak jako mají trička zesílené lokty, tak kalhoty zase silnější vrstvou chrání kolena před prochladnutím.

S takovou výbavou se nemusíte bát jezdit na kole i když se venku ochladí. Funkční spodní prádlo, na to funkční teplé kalhoty i tričko s dlouhým rukávem a případně bunda, kterou si na oběd, když je nejtepleji, sundáte. Dlouhé rukavice, teplé ponožky a čepice nebo čelenka pod helmu a nepřekvapí vás ani když se odpoledne ochladí a někde se chvíli zdržíte. S tímto oblečením se nemusíte bát zabrat do kopce, že se zapotíte a pak během přestávky prochladnete. Funkční oblečení dobře odvádí pot, nic mokré vás na těle nestudí.

Pokud jezdíte jen rekreačně, může být pro vás funkční zimní oblečení z Lidlu zajímavou volbou.


Reagovat