Archiv kategorie ‘Česká Kanada’

Zdravotní péče pro turisty v Nové Bystřici

Na dovolenou jedeme s úmyslem odpočinout si od každodenních povinností, zrelaxovat se, ale nesmíme zapomínat na případné onemocnění či nedej bože úrazy. Jaká je dostupnost zdravotní péče v České Kanadě, konkrétně v městečku Nová Bystřice? Ačkoli neplánovaně, vyzkoušeli jsme a můžeme vás teď pravdivě informovat.
Číst dále »


Je po dovolené

Je první zářijový den a já jsem opět doma. Včera jsem se vrátil ze své cyklodovolenky, kterou jsem strávil v malebné České Kanadě na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. A zatímco moje polovička pere, uklízí a vedle toho peče čerstvý domácí chléb, já jsem uklidil technické věci a chystám se psát články o našich letošních zážitcích. Zážitků a fotografií je neskutečně mnoho. Že se na dovolenou chystám do České Kanady jsem psal už v červnu. A během dovolené jsem se chystal psát reporty o tom, kde jsem jezdil, co jsem zažil, tak jak jsem to stíhal v roce 2009 na Šumavě. Kdo pravidelně čtete Cykloturistický web, tak víte, že jsem své předsevzetí nesplnil.
Číst dále »

Cyklodovolenou 2014 už mám vybranou

Mám rád ve věcech jasno a tak si dovolenou plánuji relativně brzy. Většinou již v dubnu vyhledávám místa, ubytování a vybavuji rezervace. Letos jsem to musel přesunout, ale v polovině června už vím, kde budu trávit poslední dva srpnové týdny. V krásném kraji, s přítelkyní na kolech. Rezervaci penzionu mám potvrzenou.
Číst dále »

Kanada česká cyklodovolená ubytování

Pokud chcete do Kanady, nepotřebujete ani letenky ani lodní lístek a ani víza. Můžete totiž pohodlně navštívit Českou Kanadu, přírodní park na rozhraní Vysočiny a Jihočeského kraje a využít i faktu, že leží na severorakouské hranici a užít si tak dovolenou v překrásné přírodě. V České Kanadě je mnoho různých možností ubytovaní nejen pro cykloturisty. Číst dále »