Pro mnohé je to synonymum vaření a jedení. Když však nechcete vzpomínat na školní jídelny a závodní kuchyně a chcete zažít, co tento pojem ve skutečnosti znamená, vyrazte v létě do Vysokých Tater. Zapomeňte na batoh i tenisky a vyspávání pod stanem. Čekají na vás skutečné gurmánské zážitky pod štíty velehor.
Archiv kategorie ‘Vysoké Tatry’
Gastronomie
Cyklopotulky na obrazovce
Uvažujete nad cyklovolenkou na Slovensku? Nevíte, kterou oblast si vybrat a jak to tam bude vypadat se značenými cyklotrasami, zda jsou vhodné i pro kondičně slabších cyklisty a jak fungují služby a ubytování? Nebo byste si rádi vyrazili na jednodenní výlet, ale nechcete jet na slepo někam, kde to neznáte? Od tohoto jara to mají cykloturisté na Slovensku lehčí. Vybranou destinaci si mohou „zkontrolovat“ s pomocí televizního pořadu, který nám zde velmi chyběl. Číst dále »
Kde koupit cykloturistické mapy
Při každém výletě zjišťuji v místě pobytu, jako jsou na tom s mapami. A je to místo od místa různé. Výsledkem je, že se nelze spolehnout na to, že v místě svého výletu nebo dovolené koupíte vhodnou a podrobnou mapu okolí, podle níž budete moci plánovat výlety i se orientovat v terénu. Proto si vždy kupuji mapu území, kde chci trávit dovolenou, dříve, s předstihem. A kde?
Číst dále »
Tatranské cyklotrasy
Kdo má dobrou kondičku, nebo se nestydí tlačit kolo, pro toho mohou být cyklovýlety ve Vysokých Tatrách nádherným zážitkem. Připojuji tři své trasy, které jsem absolvoval v minulosti jak na trekingovém kole, tak na horském. Mapy jsou ze systému bikemap.net. Jako první dávám trasu ze Štrbského Plesa, kam se dá dostat i zubačkou nebo tramvají, na Slezský dům a přes Smokovce zpět. My jsme bydleli v Tatranské Štrbě, proto i trasa končí tam. Číst dále »
Vysoké Tatry 2003
V minulém článku jsem psal, jak jsem na trekingu jel na kole v Tatrách. Celkem se mi to zalíbilo, takže jsem se za rok do Vysokých Tater vrátil zas. Tentokrát s novým horským kolem a s novou přítelkyní. Je třeba říci, že od té doby nejezdím na kole sám 😉 Ubytovali jsme se v jednom z penzionů v Tatranské Štrbě. Bylo docela fajn, pokud nepočítám společné sprchy a bojler, ve kterém vždy došla teplá voda. Toto místo má jedinou nevýhodu. Téměř na každý výlet je třeba nejprve vyšplhat 8 km na rozcestí pod Štrbským Plesem. Je to dobré na zahřátí. Na druhé straně, téměř každý výlet končí pěkným 8 km dlouhým sjezdem, na což je třeba zejména podvečer myslet a mít s sebou bundy. Může být docela chladno. Zubačkou jsme se na Štrbské Pleso vyvezli i s koly jen jednou, když jsme jeli na Šalviový prameň, abychom trochu pošetřili síly. Číst dále »