Jaro klepe na dveře, chystejte si nové kolo

Vyznavači letních sportů už netrpělivě očekávají definitivní odchod letošní zimy, aby mohli sestoupit z rotopedu a vyrazit na kole do skutečné přírody. Nadýchat se čerstvého vzduchu, získat ztracenou kondici a pookřát na duši v lůně přírody. A aby vás ježdění bavilo, je třeba mít kola v dobrém technickém stavu. Staré kolo je nejlepší vyměnit za nové.


 

Teprve když usednete na nové kolo, až tehdy si všimnete, jak se na něm snadněji jezdí, než na tom starém. Příčinou jsou opotřebované ložiska v kolech i ve středovém složení a pedálech, vytahaná řetěz i ozubená kola zadní kazety a mírné deformace ráfků kol, které se nasbírali během let ježdění po nekvalitních asfaltkách nebo polních cestách a hrbolech. Kompletní servis vyjde skoro tolik, co nové kolo a zejména dámy, jejichž tělesná konstrukce je o něco subtilnější, jsou na snížený výkon svého kola citlivější. Nové dámské kolo je po několika letech ježdění na tom starém přirozeným vyústěním řešení jeho technického stavu. A s novým kolem máte k dispozici i nejnovější technologie, použité při jejich stavbě a také nové komponenty kola. Jízda na novém dvoukolovém oři je pak v nové sezóně pouze radost.

pauza na kole

No ne každý rád hltá kilometry v lůně přírody a pozoruje život kolem sebe. Pro vyznavače různých kousků s kolem je lepší BMX kolo, vhodné na speciální trať. Vycvičit si svůj postřeh, cit pro rovnováhu, mrštnost i sílu. S BMX kolem si můžete dovolit různé kousky, ale neměli byste je dělat na silnici nebo chodníku, abyste neublížili kolemjdoucím nebo sobě.

Jízda na kole je ideální rekreační sport pro všechny, kteří bydlí v paneláku a po příchodu z práce by rádi udělali něco pro své zdraví. Zařaďte se do široké rodiny cyklistů a poznejte nové přátele.


Reagovat