Jaký byl rok 2013?

Rok 2013 skončil a dokud nás zavalí práce nového roku 2014, využiji pár posledních klidných chvil, abych zrekapituloval právě skončený rok. Pokusím se o dva pohledy. Jednak ten cyklistický a druhý jako správce tohoto webu.


 

Jako cyklista, či spíše cykloturista, mohu být víceméně spokojen. Více proto, že jsem po dvouleté pauze, způsobené náhlým „vyskočením“ ploténky L5S1 a urgentní operaci a následné rekonvalescenci, se dokázal vrátit do sedadla horského kola a opět brázdit polní a okresní silnice a cyklostezky. A to aniž by mi cyklistika způsobovalo bolesti nebo zhoršovala zdravotní stav.

Po opatrném začátku, kdy výpadek kondice byl citelný a „potupně“ jsem do několika kopců musel kolo i tlačit, se mi podařilo v průběhu léta kondici postupně nabrat zpět a ke konci podzimu už jsem měl pocit, jezdím jako předtím. I když cyklocomputer ukazoval na konci trasy většinou o dva km / h nižší průměr, než v minulosti. Částečně proto, že nevydržím v sedle více, než hodinu, hodinu a půl a potřebuji přestávku a občas nestojím, ale prostě kolo tlačím, abych se hýbal ale neseděl.

Méně spokojený jsem proto, že se mi nepodařilo udělat si plánovanou dvoutýdenní cyklovolenku na Krnovsku, protože přítelkyně v nové práci dostala jen týden dovolené, ale i tak jsme si narychlo udělali dovolenou s koly v Mikulově a okolí. A koncem srpna jsme chybějící kilometry honili v Slovenském ráji během prodlouženého víkendu. Právě zde jsme měli pocit navrátivší se kondice a nedělali nám problémy ani kilometry ani výškové metry. Současně jsme si odzkoušeli oblečení do chladnějších dnů, tak doufám, že na jaře nebudu fajnový a vyrazím na cesty o pár týdnů dříve, než až v květnu 😉

Projeli jsme i cesty po našem okrese a přestože ještě nedáme stovku v kuse, daleko od ní nejsme. Stejně jsme letos neabsolvovali náš oblíbený výlet z Dudinec přes Klastavu na Sitno a zpět.

S nemocí a marodkou také souvisí další nesplněný cíl, a to výměna kol za nová. Alespoň mám ještě chvíli čas přemýšlet, zda zůstat na 26 „horských nebo přejít na 28“ crossové. V každém případě už chceme odpruženou přední vidlici, naše páteře si zaslouží trochu komfortu.

Zrcadla na obou našich kolech

Zrcadla na obou našich kolech

Co mě mrzí je, že jsem na webu nestihl všechny články z dovolené v Mikulově a v česko-rakouském pohraničí. Mám z dovolené spoustu fotek i zážitků, ale pro pracovní vytížení se mi nedostává času. Jelikož jsem byl spokojený, tak články by určitě vyzněly pozitivně a web by nepůsobil, že všechno jen kritizuji. Slibuji do jara vše dohnat, abyste si tak mohli při rozhodování, kam v létě na kole vyrazit, vybrat i z mých tras a doporučených míst.

Takže starý rok 2013 je za námi, vzhůru naplňovat předsevzetí v tom novém roce 2014. Nechť nám tělo slouží, kolo poslouchá a defekty se nám vyhýbají. Mnoho spokojených kilometrů na našich dvoukolových tátoších na chlebový pohon, přátelé!


Reagovat